Teatr Naumiony w trasie w ramach programu Teatr Polska

Już przemierzyliśmy 2/3 trasy ze spektaklem “Last minute” w ramach programu Teatr Polska za nami. Dotychczas odwiedziliśmy miejscowości:
> Pawłowice
> Nędza
> Brzeszcze
> Czechowice-Dziedzice
> Rydułtowy
> Racibórz

Chcemy podziękować wszystkim dotychczasowym ośrodkom kultury, które odwiedziliśmy, za wspaniałe przyjęcia naszego spektaklu. Taka możliwość odwiedzenia innych miejsc ze spektaklem, spotkania się z nową widownią, poznania nowych wspaniałych ludzi i nowych miejsc, jest dla nas niezwykle inspirująca i sprawia, że nasza pasja teatralna rośnie z każdym kolejnym etapem podróży.

To czas pełen przeżyć i bycia razem w zespole. A Naumiony, to jedna wielka teatralna rodzina, która właśnie takie podróże jeszcze bardziej scalają.

Zobaczcie sami jaka atmosfera towarzyszy naszym wyjazdom. Będziemy jeszcze w 3 miejscowościach:
11.11 Gminny Ośrodek Kultury w Żernicy – Pilchowicach
18.11 Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu Zdroju
19.11 Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu

Zapraszamy!
A w ramach zachęty publikujemy garść zdjęć z naszych wyjazdów autorstwa Macieja Dziaczko!

fot. Maciej Dziaczko


▪️Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
▪️Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
▪️Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu w ramach programu OFF Polska i został dofinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego.
▪️Działalność Teatru Naumiony jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Ornontowice.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska