Masz talent!

Ważnym elementem projektu “Masz talent” są warsztaty inspiracji artystycznej – w mikołowskich szkołach zaproszonych do projektu odbywają się spotkania młodzieży z twórcami. Siłą pasji staramy się zachęcić uczniów do rozwijania swoich talentów i rozwoju artystycznych zainteresowań.  Swoimi spostrzeżeniami z warsztatów podzielili się z nami uczniowie klasy 3 Gimnazjum w Borowej Wsi.
warsztaty-filmowe_106_2016
Prowadzący, pan W. Szwiec opowiedział nam, jak tworzy się filmy i przedstawił kilka ze swojego dorobku, które swojego czasu były wysoko oceniane na krajowych konkursach. Potem zapoznał nas ze sprzętem; statywem,kamerą,greenskinem. Następnie próbowaliśmy własnych sił wcielając się w kamerzystę,reportera oraz osobęudzielającą wywiadu. Pod koniec zajęć dowiedzieliśmy się jak dokonywać montażu tak, by uzyskać oczekiwany efekt. Tego dnia wiele się nauczyłam. Dobrze, że mieliśmy takie zajęcia, ale przydałoby się na nie więcej czasu. W imieniu swoim oraz całej klasy dziękuję prowadzącemu oraz organizatorom za tak ciekawe zajęcia.
Julia Boronowska 3g “klasowy fotoreporter”

Wojciech Szwiec, znany mikołowski filmowiec, przedstawił nam  filmy z dawnych lat co miało nam uświadomić, jak bardzo technika się rozwinęła. W drugiej części mieliśmy przyjemność popracować z profesjonalnym sprzętem i wcielić się w reportera telewizyjnego. Ogólnie zajęcia były bardzo ciekawe, ponieważ uczyliśmy się przez zabawę.
Łukasz Macha klasa 3g
warsztaty-filmowe_103_2016 warsztaty-filmowe_106_2016 warsztaty-filmowe_132_2016 warsztaty-filmowe_146_2016