Roboczy tytuł “Bajtle” już w przygotowaniu – nowa premiera Naumionego!

Kolejna wspaniała postać, która wniosła „nowe” w Teatr Naumiony. Mowa o dramaturżce DARII SOBIK, która jest autorem nowej sztuki o roboczym tytule „Bajtle”, nad którą nasz teatr właśnie rozpoczyna pracę.

To nie tylko zapowiedź kolejnej naszej produkcji, lecz także okazją do współpracy z jedną z aktualnie najbardziej nagradzanych i docenianych dramaturżek w Polsce. Jej wyjątkowość została niedawno uwieńczona prestiżową nagrodą Nowego Yoricka na Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim.

Jednak warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy sztuki dla Teatru Naumionego piszą uznani śląscy artyści. Podczas wcześniejszych produkcji współpracowali z nami:
Dariusz Dyrda, ceniony śląski dziennikarz, publicysta, redaktor i pisarz;
Joanna Sodzawiczny, aktorka Teatru Naumionego i animatorka kultury;
Marcin Melon, śląski pisarz, dziennikarz i historyk.


Premiera “Bajtli” zaplanowana jest na początek przyszłego roku, co już teraz budzi ogromne emocje i oczekiwania. Tym razem na naszej scenie zabrzmi głos młodego pokolenia, które opowie o śląskiej tożsamości w sposób nowatorski i przemyślany. Daria Sobik pragnie opowiedzieć historię o naszych korzeniach, o naszym dziedzictwie i tym, co oznacza być Ślązakiem w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie.

Nie możemy się doczekać pracy nad spektaklem, która z pewnością będzie pełna wrażeń i odkryć. Mamy nadzieję, że wraz z nami przekonacie się, że “Bajtle” to nie tylko spektakl, ale przede wszystkim podróż, refleksja nad naszym dziedzictwem i kulturą, a także okazja do zobaczenia świata oczami młodego pokolenia. To będzie szansa, by na nowo spojrzeć na naszą tożsamość, docenić naszą kulturę i tradycje oraz zrozumieć, jakie piękno kryje się w wielości naszych historii.


Śledźcie naszą stronę, aby być na bieżąco z postępami prac nad tym niezwykłym projektem. Premierę przewidujemy na początek nadchodzącego roku! Oczekujcie emocji, refleksji i niezapomnianych wrażeń. Postaramy się Was nie zawieźć drodzy widzowie!
Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy coś wyjątkowego, co będzie oddziaływać na serca i umysły widzów. Do zobaczenia na premierze “Bajtli”!