Bujakowski Mam Talent już na dniach!

Jak wcześniej wspominaliśmy program Objazdowego Domu Kultury idzie pełną parą. Już w sobotę kolejne wydarzenia z tego cyklu. Tym razem spotkamy się na pokazie talentów najmłodszych mieszkańców Bujakowa. Zapisy właśnie dziś dobiegły końca, więc tym samym chcemy Wam przedstawić nasze wspaniałe jury tegorocznej edycji, a wszystkich zapraszamy 7 grudnia na Bujakowski Mam Talent!

MACIEJ DZIACZKO

Jest nauczycielem, instruktorem teatralnym, arteterapeutą, studentem Interdyscyplinarnych Studiów doktoranckich: „Humanistyka bez granic” na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży w AST w Krakowie, Filia we Wrocławiu, a także Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od lat związany ze sceną offową, był jednym z twórców nieistniejącego już Teatru Cogitatur. Na co dzień związany z Teatrem Gliwicka 9a, Teatrem Rawa, Teatrem A Part czy Teatrem Porywacze Ciał, jak również zespołem SUTARI oraz Fundacją Kejos. Założyciel fundacji #wszystekierodzajeteatru oraz Ślaskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru.
Współzałożyciel i koordynator Koła Naukowego Młodych Aktorów działajacego przy Szkole Aktorskiej Teatru Ślaskiego – właśnie ruszyła V edycja. Prowadzi klasy teatralne w III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie oraz współpracuje z Akademią Teatru Naumionego.
Zajmuje się również reżyserią świateł i dramaturgią oraz fotografią teatralną.
Jest stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz laureatem Małego Lauru Konrada.

PAULINA KONIARSKA

Jest absolwentką Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na wydziale lalkarskim we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych, którą skończyła w 2016 roku. Jest współzałożycielem Teatru Gliwicka 9A działającego na terenie Katowic od 2012 roku, gdzie realizuje się jako reżyserka oraz aktorka. Jest również pedagogiem i instruktorem teatralnym. Aktualnie prowadzi Teatr Baza w Łaziskach Górnych oraz liczne warsztaty teatralne na terenie całej Polski. Paulina prowadzi badania naukowe nad teatrem niezależnym jako doktorantka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

KAROLINA SOSNA

Jest aktorką teatru Naumionego, nauczycielką w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w gminie Ornontowice oraz koordynatorem Akademii Teatru Naumiony. Od dziecka związana ze sceną. W Teatrze Naumionym gra od 10 lat. Zdobyła nagrodę aktorską Doroty Pomykały na Festiwalu Małych Form Artystycznych w Chorzowie, dzięki czemu mogła uczęszczać do szkoły teatralnej Art-Play Doroty Pomykały. Występowała w takich serialach jak: Lekarze, Diagnoza, Gliniarze. Miała epizod w teledysku Mrozu. Została twarzą akcji „Zawsze Piękne” dzięki czemu wystąpiła w Pytaniu na Śniadanie.

____________________________________________

Program współfinansowany ze środków gminy Mikołów. Szczegóły dotyczące Objazdowe DOmu Kultury znajdziecie tutaj.