Objazdowy dom kultury’2019

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia Objazdowego Domu Kultury 2019. Poniżej znajdziecie Państwo opisy poszczególnych wydarzeń, na które Was serdecznie zapraszamy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny po wcześniejszym odebraniu wejściówek. Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Mikołów. Do zobaczenia!
Ewentualnie pytania proszę kierować do koordynatora projektu (tel. 796 140 782 – Sabina)

14 września gra terenowa “Z panem Kleksem przez Bujaków”
W dniu 14.09 w ramach Objazdowego Domu Kultury odbyła się II edycja rodzinnej gry terenowej “Z Panem Kleksem Przez Bujaków”. Celem gry było przejście przez uczestników trasy, na której było rozmieszczonych 7 stacji, gdzie na czas trzeba było rozwiązać przygotowane zadania z tematyki Pana Kleksa. W przygotowaniu gry pomagali wolontariusze fundacji Szafa Gra i strażacy OSP Bujaków za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim za udział w grze, uśmiech i dobrą zabawę. Wyróżnienie zdobyła grupa Legion Kleksa. Miejsce 3 – Zuchy, Miejsce 2 – Lamy, Miejsce 1 – Bednarki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

11 listopada spektakl “Baby” OSP Bujaków
Baby – laureatki ogólnopolskiego festiwalu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best Off / 2018, zdobywczynie I miejsce na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku zapraszają już 11 listopada na godzinę 18:00 do OSP w Bujakowie. Jak to bywa z “Babami’ grały już u nas w zeszłym roku, ale cieszyły się tak ogromną popularnością, że postanowiliśmy specjalnie dla Was zaprosić je jeszcze raz. Występują: Olga Chrzan, Nina Wolska, Maria Baładżanow, tekst: Sandra Jaworudzka, reżyseria: Iwona Woźniak.

17 listopada 2w1 Teatr Baza Mała “W moim magicznym domu” o 18:00 i Układ Formalny ze spektaklem “W stronę słońca” o 18:30 w OSP Bujaków
Tego wieczoru będziecie mogli zobaczyć 2 niesamowite spektakle. Jeden z nich to krótka opowieść o magicznym domu, który tak na prawdę każdy z nas posiada, przedstawiona przez młodych aktorów grupy teatralnej BAZA MAŁA działającej przy MDK w Łaziskach Górnych. A od razu po młodych artystach zabierze nas w świat owadów Teatr Układ Formalny, który przyjeżdża do nas prosto z Wrocławia. Do obejrzenia spektaklu zachęcamy Was tym krótkim opisem oraz zdjęciami poniżej! Koniecznie bądźcie z nami! (Wejściówki na spektakle będą do odebrania w kiosku ruchu w Bujakowie od 4 listopada.)
“Dawno, dawno temu…a właściwie dziś wraz ze wschodem słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów.Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście. Jest tylko jeden problem… Bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca.”


23 listopada Andrzejki w stylu BLACK&WHITE w OSP Bujaków
Tym razem coś specjalnie dla dorosłej części bujakowskiej społeczności i nie tylko… Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Chcąc zachęcić Was do zabawy zapraszamy na Wieczór Andrzejkowy pełen atrakcji w stylu BLACK and WHITE, trochę wcześniej niż standardowo, bo już 23 listopada. Wieczór umili nam swoją muzyką Dj Michał. Będą tańce, wróżby i sporo dobrej zabawy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny (wejściówki do odbioru w kiosku ruchu w Bujakowie już od 12 listopada).

7 grudnia Bujakowski “Mam talent” oraz spotkanie z Mikołajem
Zapraszamy wszystkich uzdolnionych uczniów do prezentacji swoich talentów na scenie Objazdowego Domu Kultury w Sołtysówce w Mikołowie-Bujakowie. Ten dzień został przygotowany specjalnie dla Was. Młodzi artyści będą mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu i zawalczenia o tytuł: Wschodzący Talent Mikołowa. Jeśli potrafisz śpiewać, dobrze tańczysz, posiadasz nietypową umiejętność, którą chcesz zaprezentować na scenie i jesteś uczniem szkoły podstawowej, to właśnie te wydarzenie jest skierowane do Ciebie. JUŻ TERAZ PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU! WYpełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 25 listopada 2019r na adres: s.rymarczyk27@gmail.com 
regulamin konkursu
karta zgłoszenia – bujakowski mam talent
A od razu po “Mam talent” przyjdzie czas na spotkanie z Mikołajem. W programie: prace plastyczne dla dzieci, kawiarenka dla rodziców oraz dużo radości i uśmiechu. Szczegółowe informacje dla rodziców pod nr telefonu 796 140 782. Biuro Mikołaja przyjmuje zapakowane i podpisane paczki w dniu 7.12.2019 od godz.10:00 w Sołtysówce.