Targi Sztuki

25 maja Teatr Naumiony wziął udział w Targach Sztuki, które odbyły się w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ramach projektu Teatr Polska do którego zakwalifikował się najnowszy spektakl Naumionego “Last minute”. Już na jesień teatr wyruszy w trasę po Polsce. Była to idealna okazja do podzielenia się informacjami o teatrze i spektaklu oraz przede wszystkim do spotkania się z przedstawicielami domów kultury, w których Naumiony zagra. Cieszymy się, że twórcy projektu Teatr Polska już po raz trzeci zaufali naszej fundacji i działającemu z nami Teatrowi Naumionemu. We wcześniejszych latach w ramach tego samego projektu udało nam się pokazać spektakle “Kopidoł” i “Szac”, teraz przyszedł czas na “Last minute”! No to planujemy trasę. Jak myślicie gdzie Naumiony zawita w tym roku?


TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska