To był pracowity rok!

Grudzień zachęca do podsumowań, dlatego też chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi wspomnieniami z mijającego 2016 roku. Był on dla nas niezwykle pracowity i pozwolił rozwinąć działania w najważniejszych dla nas obszarach.

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru

Wraz z zakończeniem 2015r. Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru  zakończyło swoje działanie w ramach programu Teatr’2015, jednak zdecydowaliśmy się na dalsze rozwijanie tego działania. Dzięki współpracy z  Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach. Tak powstała oferta kursów dla nauczycieli i instruktorów, w ramach której przeprowadziliśmy juz 5 warsztatów dla  48 uczestników. Na ostanie spotkanie zapraszamy 4 lutego 2017r.

Obóz zimowy

Zimą odbył się kolejny obóz narciarsko-artystyczny, na którym pomimo niepomyślnych warunków atmosferycznych bawiło się 23  uczestników. Odwiedziliśmy tradycyjnie Teatr Witkacego w Zakopanem, zrealizowaliśmy blok warsztatów tanecznych, teatralnych i filmowych.

12742365_1015280521871209_6505507315128985309_n

WWWarto – II edycja

W minionym roku rozwijaliśmy także projekt edukacji medialnej “WWWarto” – program, który powstał w ramach konkursu “Bezpiecznie tu i teraz” Fundacji Orange otrzymał wsparcie Urzędu Miejskiego w Orzeszu i był realizowany w 3 szkołach podstawowych. Warsztaty zostały rozszerzone o tematykę gier komputerowych, a w ich efekcie powstały dwa spektakle na bazie Minecrafta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nasze e-dzieci

W dziedzinie edukacji medialnej możemy pochwalić się także projektem “Nasze e-dzieci” – dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie zrealizowaliśmy cykl wykładów dla mikołowskich rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy. Tematyka prezentowana na wykładach pozostaje niezwykle aktualna i mamy nadzieję na dalsze działania edukacyjne w tej dziedzinie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Objazdowy Dom Kultury

Lato upłynęło nam pod znakiem działań animacyjnych. 18 czerwca zainaugurowaliśmy projekt “Objazdowy Dom Kultury” , a wraz z nim rozpoczęła się przygoda ze sztuką w Bujakowie. Przeprowadziliśmy letnie półkolonie artystyczne, zrealizowaliśmy cykle zajęć dla przedszkolaków, uczniów oraz dorosłych. W ramach projektu Bujaków odwiedziły także spektakle, wykłady, spotkania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lato w teatrze

W sierpniu po raz pierwszy organizowaliśmy jako fundacja “Lato w teatrze”.  W dwutygodniowym cyklu warsztatowym uczestniczyło ponad 38 dzieci i młodzieży, a spektakl “ZNZ” w reżyserii Jacka Jabrzyka był czterokrotnie prezentowany katowickiej publiczności.

FormatFactoryDSC_1834_wm

 

Teatr Polska

Jesienią przystąpiliśmy do programu Teatr Polska, a  wspierany przez nas Teatr Naumiony wziął udział w ogólnopolskim objeździe, prezentując spektakl “Kopidoł” w 8 miastach. Odwiedziliśmy Rybnik, Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice, Pilchowice, Sieraków, Ostrowiec Świętokrzyski, Dynów oraz Boguchwałę. Objazd dokumentuje film. ZOBACZ FILM

czechowice-4

Masz talent

Rok zakończyliśmy finałem przeglądu talentów dzieci i młodzieży “Masz talent”, który był współfinansowany przez Gminę Mikołów. W projekcie przeprowadziliśmy warsztaty inspiracji artystycznej dla mikołowskich szkół, a w konkursie wzięło udział ponad 90 dzieci.

dsc_8453

Rok kończymy wielką satysfakcją – pomimo ogromu pracy wolontariackiej wszystkich przyjaciół Fundacji jesteśmy dalej gotowi do działania i z wielką nadzieją oczekujemy nadejścia Nowego Roku. W naszych planach spore zmiany, o których będziemy Was informować w kolejnych miesiącach. Żywimy wielką nadzieję, że razem z nami dobrze wspominacie rok w Fundacji Szafa Gra i już dzisiaj zapraszamy Was do dalszej pracy z nami.

 

Głównymi postaciami naszej Fundacji są:
Iwona Woźniak – prezes Fundacji
Sylwia Wiśniewska – grafik, prowadząca warsztaty, koordynatorka działań.
Jagoda Stuła – PR Fundacji, prowadząca warsztaty
Sandra Jaworudzka – autorka projektów, koordynatorka działań, sekretarz Fundacji
Marcin Musialik – grafik, współtwórca projektów
Rafał Woźniak – administracja
Barbara Magdziorz – księgowa
Joanna Sodzawiczny – koordynator Teatru Naumiony i działań animacyjnych
Marcin Thomann – techniczny Fundacji
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, Pracownikom, a szczególnie Uczestnikom naszych projektów.