Objazdowy Dom Kultury’2020

Kolejna edycja Objazdowego Domu Kultury odbędzie się częściowo w trochę zmienionej formie. Część naszych działań przenosimy do świata online, a dzięki temu nawet ci, którym z różnych przyczyn nie udało się uczestniczyć w poprzednich edycjach, będą mogli teraz to nadrobić.
Zapraszamy Was na wszystkie wydarzenia w ramach projektu. Wstęp oraz udział jest bezpłatny po wcześniejszym zarezerwowaniu biletów lub zapisaniu się na wydarzenie.

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Mikołów.

Do zobaczenia na wydarzeniach!

Ewentualnie pytania proszę kierować do koordynatora projektu (tel. 796 140 782 – Sabina)


21 listopada godz. 18.00 – Teatr Żelazny – monodram „Shirley Valentine”

miejsce: sala OSP Bujaków

Legendarny spektakl Willy’ego Russel’a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień.

Hit teatralny w wykonaniu Anny Kadulskiej, wybitnej śląskiej aktorki związanej przez wiele lat z Teatrem Śląskim w Katowicach, zdobywczyni wielu nagród teatralnych.

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania.

Reżyseria i scenografia: Piotr Wiśniewski
Asystent reżysera: Marta Marzęcka-Wiśniewska

Wystepuje: Anna Kadulska


1 grudnia godz. 19.00 – Teatr Naumiony z Ornontowic – spektakl „Szac” 

Miejsce: SP 19 Bujaków – sala gimnastyczna

Cztery dojrzałe kobiety opowiadają historie swojego życia. Jest jeszcze on – mężczyzna, który je wszystkie łączy. Ten który, wzbudza namiętność, miłość i nienawiść, którego decyzje zmieniają koleje ich życia. W tle wybory, jakich bohaterowie dokonali w młodości oraz przeznaczenie, które zmienia ich los. Młodzieńczy entuzjazm splata się tutaj z dojrzałą refleksją nad swoim życiem. Nowy spektakl Teatru Naumionego to historia zwykłego człowieka który podejmując takie, a nie inne decyzje wpływa na życie innych ludzi. Historia którą można odnaleźć w każdej śląskiej rodzinie.


5 grudnia godz. 18.00 – spektakl „Baby” – produkcja Fundacja Szafa Gra

Miejsce: Sołtysówka Bujaków

Framuga lśniącego okna to brama, w której malowany jest codziennie niezwykły obraz. Oto rozpoczyna się poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej może zaściankowe i chowające się po kątach baby?


10 grudnia – Teatr Małe Mi – spektakl „Szydełkowa szopka babci Klary”

Miejsce: szkoła SP 12 – godziny zostaną podane w późniejszym terminie

„Szydełkowa szopka Babci Klary” to jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami. Aktorzy Teatru Lalek Małe Mi przywołują postaci tradycyjnie obecne w szopce. Znana od 2 tysięcy lat historia zostanie zaprezentowana poprzez wykonanych z włóczki bohaterów. Rozpoznamy: Dzieciątko, Marię, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy i… duuużo Aniołów.


2 grudnia on-line 17:00 – konkurs Masz Talent w sieci

miejsce: na stronie Fundacji Szaf Gra

Zapraszamy wszystkich uczniów do prezentacji swoich talentów w tegorocznym “Masz Talent”, ale trochę innym niż co roku, ponieważ będzie odbywał się w sieci. Młodzi artyści będą mogli pokazać się w takich kategoriach jak: śpiew, taniec czy recytacja. Chcesz zaprezentować się i zawalczyć o tytuł: Wschodzący Talent Mikołowa oraz jesteś uczniem szkoły podstawowej? Jeśli spełniasz powyższe warunki, to wystarczy, że nagrasz filmik i prześlesz go wraz z kartą zgłoszeniową (do pobrania poniżej) na adres mailowy.

Zgłoszenia przyjmowane są od 16go do 30go listopada 2020 na maila: s.rymarczyk27@gmail.com, tel.796140782.

Ogłoszenie wyników nastąpi w formie on- line 2 grudnia godz. 17:00 na stronie Fundacji Szafa Gra.

Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem:


6 grudnia – Objazdowy Święty Mikołaj w Bujakowie od 16:00 do 18:00 

W tym roku w ramach Objazdowego Domu Kultury w Bujakowie Fundacja Szafa Gra chciałaby zaprosić państwa do udziału w Objazdowym Mikołaju.

Dbając o dobro nasze i naszych pociech oraz bezpieczeństwo, dla chętnych Mikołaj osobiście podjedzie pod państwa dom i wręczy dzieciom wcześniej przygotowany przez państwa prezent. Mikołaj będzie dostępny do państwa dyspozycji w godzinach od 16:00 do 18:00

Zapisy dzieci u koordynatora projektu od 30.11.2020 do 4.12.2020 :

Sabina Rymarczyk tel.796140782

Wszelkie informacje dostępne pod wyżej wymienionym numerem telefonu.

Serdecznie zapraszamy!