MAREK KOŚCIÓŁEK – INTEGRACJA PRACA Z ZESPOŁEM – 9 MAJ 2015
Aktor, reżyser. Debiutował w Teatrze Brama, jest absolwentem Akademii Teatralnej Ośrodka Gardzienice. Kierownik i reżyser spektakli Teatru Krzyk w Maszewie, który od roku 2007 działa jako stowarzyszenie teatralne, organizuje zajęcia warsztatowe i dydaktyczne, akcje happeningowe, projekty społeczne, wymiany międzynarodowe. Jest również gospodarzem organizowanych w Maszewie festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej Wejrzenia i Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru Krzykowisko. Teatr Krzyk to ścisła czołówka i głos pokolenia młodej sceny teatralnej, grupa doceniania na festiwalach (poznańska Malta, Łódzkie Spotkania Teatralne, Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdrój, Przegląd Krótkich Form Teatralnych w Szczecinie), przez publiczność, artystów, media, krytyków.
więcej informacji na stronie:
www.teatrkrzyk.art.pl


LESZEK BZDYL – RUCH W PRACY TEATRALNEJ – 23 MAJA 2015
Tancerz, choreograf, reżyser, aktor. W 1990 ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie studiów zaangażował się w działalność studenckich grup teatralnych. W latach 1987-90 pracował z Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Od 1990 do 1992 związany z gdańskim Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiury. W 1992 wspólnie z Katarzyną Chmielewską założył Teatr Dada von Bzdülöw. W kierowanym przez siebie teatrze wyreżyserował i stworzył choreografię do większości spektakli, Z Teatrem Dada wystąpił na licznych festiwalach i scenach teatralnych w Polsce, w ponad 20 krajach Europy, jak również w Chinach, Indiach, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Palestynie.
Brał udział w realizacji kilkudziesięciu przedstawień na scenach na całym świecie, a także prowadzi warsztaty taneczne i aktorskie w Polsce i za granicą.

więcej informacji na stronie:
http://www.teatrdada.pl/pl/leszek-bzdyl/biografia


ANETA GŁUCH – KLUCZNIK – TEATR PRZEDMIOTU I TEATR LALEK W PEDAGOGICE TEATRU – 13 CZERWCA 2015
Absolwentka Wydziału Lalkarskiego (PWST Kraków, filia Wrocław). Od 1992 aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Od 1996 wykładowca Wydziału Lalkarskiego PWST Kraków, filia we Wrocławiu.
Prowadzi zajęcia na dwóch kierunkach: aktorstwo – specjalność aktorstwo teatru lalek i reżyseria – specjalność reżyseria teatru lalek. Prowadzi także zajęcia na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i zagranicą. W 2009 uzyskała tytuł doktora. Obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Lalkarskiego PWST Filia we Wrocławiu.

więcej informacji na stronie:
www.pwst.wroc.pl
OLEG DRACH – METOD KREATYWNEJ STRUKTUROWANEJ IMPROWIZACJI- 20 CZERWCA 2015
Absolwent Kijowie Karpenko-Kary State Theatre Institute (1981).
Jeden z założycieli Teatru Lwowskiego Les Kurbas, 1987, i jednym z czołowych aktorów teatru przez ponad dwanaście lat.
W latach 1995-1996 występował jako aktor w off-broadwayowskich teatrów off-La Mama i Graczy ‘Forum, Nowy Jork, USA.
Przyznane nagrody dla najlepszego aktora na trzech festiwalach międzynarodowych (Moskwie, Kijowie, Lwowie, (rola Svydrygaylov w Grach wydajności dla Fausta na podstawie “Zbrodni i kary” Dostojewskiego w reżyserii Włodzimierza Kuchinsky).

Dział nadzorująca badania kulturowe w Teatrze Narodowym Les Kurbas Arts Centre, dyrektor Studio AKT Oleg Drach opracowała i realizuje swoje osobiste metody twórczej improwizacji i daje szkolenia dla edukacji aktorów i rozwoju osobowości człowieka.
Produkcje jak reżyser: Kobiety, 2005, percepcja, 2007, ponad czasem apercepcji, 2010-2011, “Siedem”, “Dwanaście 2013 znaków w poszukiwaniu autora” 2014 “NA-VIY-NA”, “SEVEN”, 2014.
Wszystkie spektakle są tworzone za pomocą metody Сreative Structured Іmprovisation. Teksty i znaki są tworzone przez aktorów biorących udział w przedstawieniach.

więcej informacji na stronie:
http://creator.biz.ua/en/studio/
AGNIESZKA MENDEL – GŁOS W PRACY Z AKTOREM – 4 LIPIEC 2015
Wokalistka, aktorka, etnolog. Od p 14 lat ściśle współpracuje z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, gdzie gra w spektaklach „Metamorfozy”, „Elektra”, „Ifigenia w A…”, „Ifigenia w T…” i prowadzi warsztaty dla studentów Akademii Praktyk Teatralnych . Mieszka w lesie, ale czuje się obywatelką Świata. Kocha podróże; szczególnie silne połączenie odczuwa z Indiami, które podczas kilku wypraw szczodrze ją obdarowały.
więcej informacji na stronie:
http://gardzienice.org