słuchowisko_akademia_tetaru_naumionego

Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów

Jedną z idei, która przyświeca działalności naszego teatru, jest szerzenie tradycji śląskich poprzez działania teatralne, aby wyłonić kontynuatorów – aktorów Teatru Naumiony z Ornontowic.

W takim celu kilka lat temu powstała Akademia Teatru Naumionego. Wspominamy o tym dzisiaj, świętując jednocześnie Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów.

Wiemy jak wielu młodych, uzdolnionych ludzi zamieszkuje Ornontowice i okolice. Naszą misją stało się edukowanie młodych ludzi, aby po czasie mogli dołączyć do naszego zespołu i wystąpić na deskach Teatru Naumionego.

„Album 2. Oma na Netflixie” to jeden z projektów, który powstał dzięki działalności edukacyjnej Tetaru Naumionego. Dzisiaj zapraszamy Was do wysłuchania słuchowiska w którym występują wychowankowie Akademii Tetaru Naumionego:

Magdalena Koźlik

Klaudia Żyszka

Wiktor Frankowicz

Paweł Szafraniec

Grupę przygotowywał Maciej Dziaczko – edukator teatralny, reżyser, aktor, dramaturg związany od ponad 20 lat z teatrem niezależnym nie tylko na śląsku, ale i w całej Polsce. Grupa pracowała wówczas od samego początku nad projektem, przynosząc inspiracje (swoje historie rodzinne) do tekstu, który został stworzony na tej podstawie przez Macieja. Próby trwały w dość trudnym okresie dla nas wszystkich, przeżyliśmy w tedy 4 fale pandemii i grupa końcowo zdecydowała się zakończyć projekt nagrywając słuchowisko, którego możecie dziś posłuchać.

Właśnie tak zaczyna się przygoda z teatrem. Uczniowie Akademii częściowo trafili już na deski naszego teatru i można ich zobaczyć w spektaklach w nowym sezonie, który już właśnie się zaczął.