Lato w teatrze – premiera!

W Ornontowicach praca wre! W najbliższy weekend zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu stworzonego przez uczestników projektu “Lato w teatrze”.

Spektakl „(nie)straszny Śląsk” to pytania o tożsamość dzisiejszych młodych Ślązaków i jednocześnie próba odpowiedzi na pytania o ich związek ze Śląskiem, godkę i przynależność.
Na chwilę Szkoła w Ornontowicach stanie się soczewką skupiającą cały Śląsk w jednym miejscu.

Występują:

Kacper Malinowski, Weronika Gilner, Oliwia Kulik, Amadeusz Paluch, Patrycja Kłapczyk, Nikola Przechrzta, Paweł Szafraniec, Aneta Nocoń, Klaudia Żyszka, Kamil Sodzawiczny, Olga Widera, Mikołaj Kniejski, Dominik Sodzawiczny, Katarzyna Nowak, Wiktoria Piontek, Marta Tabacka, Wiktor Frankowicz, Maksym Juranek, Adrianna Juranek, Natalia Wojdacz, Karolina Wróbel, Marcin Kurasz, Wojciech Turek, Ljubica Smolovic, Zeng Fang, Wiktoria Świerkot, Dominika Kłapczyk

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.
www.facebook.com/instytutteatralny  www.latowteatrze.pl