Poruszenie’2016

 

Trzecia edycja przeglądu “Poruszenie” odbędzie się 5 maja 2016r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Projekt uzyskał wsparcie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Podobnie jak poprzednie edycje, działanienma charakter interdyscyplinarny, obejmuje swym zakresem przegląd etiud stworzonych przez studentów WTT, warsztaty ruchowe i dramatyczne, a także działania w tkance miejskiej. W tym roku chcemy skonfrontować młodych twórców z autorytetami w dziedzinie tańca. Kontakt twórców z autorytetami oraz publicznością będzie służył stworzeniu swoistej platformy wymiany myśli.

Chcąc działać przeciw wykluczeniu osób z małym dostępem do kultury, planujemy po raz pierwszy zorganizować zajęcia warsztatowe, których efektem będzie powstanie krótkiej etiudy ruchowej. Zajęcia zorganizowane zostaną dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie.

Ogólnym celem projektu jest wypromowanie twórczości studentów Wydziału Teatru Tańca, zapoznanie mieszkańców Aglomeracji Śląskiej z działaniami artystycznymi uczniów bytomskiego WTT. Ponadto zależy nam na tym, aby studenci wykorzystując swoje umiejętności nawiązali kontakt ze środowiskami wykluczonymi, przekazując dalej nabytą wiedzę.

Zależy nam również na tym, aby studenci, którzy kształcili się na Śląsku przez 5 lat mieli szasnę zaistnieć na tutejszych scenach i po zakończeniu studiów pozostali w woj. Śląskim i pracowali na jego wizerunek poprzez swoją twórczość.

Koordynator: Jagoda Stuła