Casting do spektaklu Adama Walnego

Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru szykuje drugą produkcję teatralną. Spektakl w reżyserii Adama Walnego będzie realizowany w oryginalnej technice Figur – Instrumentów.

Casting do produkcji odbędzie się 5 października 2015r. o godz.17:00  w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zapraszamy wszystkich do udziału!


Głównym bohaterem spektaklu będzie szaleniec, który przeczuwa koniec świata. Uczestnicy projektu poznając sztukę pracy lalkarskiej nauczą się kreować świat z pomocą środków teatralnych i muzycznych. Grą figur – instrumentów przedstawiających zwierzęta będą próbowali zaradzić nadchodzącej apokalipsie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

fb logo

 

O reżyserze:

Adam Walny (ur. 21 maja 1972) – lalkarz, scenograf, reżyser, pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek.W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy).W roku 2009 zaadaptował “Przygody Münchhausena” Gottfrieda Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem “Przygody Barona Muenchausena” w łódzkim Teatrze Nowym. W 2012 roku otwierał spektaklem Opus Hamlet, scenę lakową na zamku Kronborg w Danii.
Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal Święto Głupców.

Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.

Zdjęcie pochodzi z archiwum Adama Walnego.