Orzesze górą – kolejne zwycięstwa naszych pingpongistów

Miażdżąca dominacja Orzesza w tenisie stołowym  szkół podstawowych  i znakomite wyniki w zawodach szkół gimnazjalnych w powiecie mikołowskim.

Na zawodach powiatowych powiatu mikołowskiego szkół podstawowych w tenisie stołowym rozegranych w dniu 13.11.2014 na Hali Sportowej w Łaziskach Górnych w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego na 12 miejsc „na pudle” (2 konkurencje indywidualne: chłopcy i dziewczęta oraz 2 konkurencje drużynowe – jw.) zawodniczki i zawodnicy z Orzesza NIE ZAJĘLI TYLKO 2 !! Pozostałe 10 miejsc na podium – dla Orzesza.

Indywidualne dziewczęta:

1) Srebro – Julia Tkocz (Orzesze SP 2),

2) Brąz – Wiktoria Cebula (Orzesze SP 5).

Indywidualnie chłopcy:

1) Złoto – Adam Piątek (Orzesze SP 5),

2) Srebro – Daniel Szola (Orzesze SP 2),

3) Brąz – Łukasz Szatny Orzesze (SP 6).

Drużynowo dziewczęta:

1) Złoto – Orzesze SP 5 (Wiktoria Cebula, Weronika Kaczanowska i Martyna Sznapka),

2) Srebro – Orzesze SP 2 (Julia Tkocz, Justyna Czyrnia i Natalia Szczurek).

Drużynowo chłopcy:

1) Złoto Orzesze SP 2 (Daniel Szola, Jan Łukasik i Jakub Szymura).

2) Brąz – Orzesze SP 6 (Łukasz Szatny i Jakub Herman).

Spośród wszystkich tych zawodniczek i zawodników tylko 3 osoby nie są lub nie byli zawodniczkami lub zawodnikami UKTS SOKÓŁ Orzesze. Podobnie zawodniczki i zawodnicy UKTS SOKÓŁ Orzesze oraz wszystkich gimnazjów w Orzeszu świetnie wypadli na szkolnych zawodach powiatu mikołowskiego szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym rozegranych w dniu 23.10.2014 roku na Hali Sportowej w Łaziskach Górnych. W tym turnieju w kategorii chłopców Gimnazjum nr 1 w Orzeszu w składzie: Jakub Suchoń, Bartosz Kurpas i Filip Pojda zajęło 2 miejsce honorowane awansem do dalszych rozgrywek. Takie samo miejsce wraz z awansem do dalszych gier w kategorii dziewcząt zajęło Gimnazjum nr 2 w Orzeszu – Zawadzie (drużyna w składzie: Weronika Spendel, Ada Rudy i Kinga Starosta). Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyły zawodniczki Gimnazjum nr 3 w Orzesze – Gardawicach, drużyna w składzie –  Paulina Porwolik, Natalia Kiel i Maria Skotniczy. Jeszcze lepiej było w rozgrywkach indywidualnych. W kategorii dziewcząt po raz kolejny z rzędu złoty medal wywalczyła zawodniczka UKTS SOKÓŁ Orzesze – Weronika Spendel (Orzesze G 2), a brązowy medal –Paulina Porwolik (Orzesze G 3). Z kolei w kategorii chłopców złoty medal wywalczył zawodnik SOKOŁA – Jakub Woźniak (G 4 w Mikołowie – Bujakowie), a srebrny medal – jego kolega klubowy – Jakub Suchoń (Orzesze G To kolejne znakomite sukcesy po znakomitych wynikach uzyskanych przez zawodniczki i zawodników SOKOŁA w ubiegły weekend w ramach mistrzostw Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych w Pszowie.

tenisici 1

GRATULACJE!!!