Wicemistrzostwo Śląska UKS w tenisie stołowym dla naszych tenisistów

W dniach 8 i 9 listopada br. w Pszowie rozegrane zostały XIII  Mistrzostwa Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych w tenisie stołowym  o Puchar Burmistrza Pszowa. Debiutująca w tych rozgrywkach 18 osobowa  drużyna UKTS „SOKÓŁ” Orzesze w składzie: Wiktoria Cebula, Justyna  Czyrnia, Weronika Kaczanowska, Julia Tkocz (dziewczęta młodsze), Adam  Piątek, Daniel Szola, Jakub Herman, Jan Łukasik (chłopcy młodsi), Weronika  Spendel (dziewczęta starsze), Jakub Woźniak, Jakub Suchoń, Dawid Omorczyk,  Adam Zuber, Mateusz Jadasz, Michał Spendel, Dawid Mrozik, Paweł Piątek,  Wojciech Cudok (chłopcy starsi) zdobyła dla swego klubu tytuł wicemistrzowski. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajęli gospodarze – drużyna MUKS JEDYNKA Pszów, a trzecie –  UKS HURAGAN Sosnowiec.

Mistrzostwa były rozgrywane przez dwa dni. W pierwszym odbył się turniej drużynowy. SOKÓŁ w tym dniu wystawił w 3 kategoriach łącznie 5 drużyn. W pierwszym meczu pechowo spotkały się pierwsza (J. Tkocz i W. Kaczanowska) i druga (W. Cebula i J. Czyrnia) drużyny dziewcząt młodszych reprezentujące klub z Orzesza. Mecz (5 partii) był niezwykle zacięty i zakończył się ostatecznie zwycięstwem faworytek – pierwszej drużyny. Dziewczęta ostatecznie rozgrywały równie zacięty mecz o 3 miejsce ustępując minimalnie starszym i bardziej doświadczonym przeciwniczkom z drugiej drużyny UKS HURAGAN-u Sosnowiec. 3 miejsce, z kolei, zajęła pierwsza drużyna SOKOŁA
w kategorii chłopców starszych w składzie J. Woźniak i J. Suchoń. W półfinale rozegrali oni najbardziej zacięty mecz w całych mistrzostwach z pierwszą drużyną MUKS JEDYNKI Pszów w składzie: Kamil Borek i Marek Kowol.

Mecz był o tyle ciekawy, iż cała czwórka to 4 pierwsi zawodnicy ostatniego Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w kategorii kadetów (pierwsze dwa miejsca zajęli wówczas starsi o rok zawodnicy z Pszowa, a kolejne – reprezentanci Orzesza). Mecz skończył się minimalną wygraną gospodarzy 3:2. Ostatecznie drużyna SOKOŁA pokonała w meczu o 3 miejsce drugą drużynę Pszowa i wywalczyła w swej kategorii brązowe medale. W pierwszym dniu mistrzostw najlepiej wypadła drużyna chłopców młodszych w składzie: A. Piątek i D. Szola. Dotarli oni do finału, w którym po 3 również bardzo zaciętych pojedynkach przegrali ze znacznie wyżej notowaną pierwszą drużyną MUKS JEDYNKI Pszów i ostatecznie zajęli w turnieju drużynowym w swojej kategorii II miejsce. Po pierwszym dniu mistrzostw SOKÓL zajmował w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. W drugim dniu odbył się turniej indywidualny. Także i wówczas bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Orzesza ze wszystkich kategorii. Indywidualne wicemistrzostwo Śląska w kategorii chłopców starszych zajął Jakub Suchoń, a III miejsce (w tej samej kategorii) – Jakub Woźniak. Brązowy
medal w kategorii chłopców młodszych zdobył Adam Piątek wygrywając ostatecznie po bardzo zaciętej walce ze swoim klubowym kolegą – Danielem Szolą (4 miejsce w tej kategorii). Także i w tym dniu nie obyło się bez „dramatycznych” chwil. Zawodniczka SOKOŁA – Julia Tkocz w meczu o 3 miejsce  (przedostatni pojedynek turnieju), przy – chwilami – bardzo głośnym dopingu dla obydwu zawodniczek – przegrała minimalnie z dwa lata starszą koleżanką z MUKS JEDYNKI Pszów – Roksaną Gulec (piąty set – w stosunku 10:12). Warto odnotować, iż wysokie miejsca w kategorii chłopców starszych (5 i 6) zajęli Dawid Mrozik i Paweł Piątek. Na pochwałę zasługują także pozostałe awodniczki i zawodnicy SOKOŁA walczący bardzo zacięcie o każde miejsce w turnieju. Ostatecznie po świetnych partiach i znakomitych zwycięstwach reprezentująca nasze miasto drużyna SOKOŁA zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej wygrywając również nagrodę finansową – bon o wartości 800 zł na sprzęt sportowy.