Warsztaty objazdowe

Teatr bliżej, niż myślisz!
Zapraszamy placówki oświatowe Województwa Śląskiego do udziału w objazdowych warsztatach dla szkół prowadzonych w ramach Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Podczas dwugodzinnych warsztatów pokazujemy młodzieży i nauczycielom ŚLPT. Chcemy spotkać się z najmniejszymi środowiskami teatralnymi i wspólnie przeprowadzić warsztaty, które dzięki zabawie w teatr przybliżą nowe metody  pedagogiczne, które pomagają w rozwoju człowieka z wykorzystaniem teatru.
To działanie skierowane jest do małych środowisk oddalonych od ośrodków miejskich. Chcemy dotrzeć do wsi, środowisk defaworyzowanych, ośrodków terapii zajęciowych – wszędzie tam, gdzie teatr może pomagać.
Warsztaty będą realizowane od czerwca do października 2015 roku i są przewidziane na  2 godziny.  Prowadzą je Iwona Woźniak, Maciej Dziaczko oraz wolontariusze Fundacji Szafa Gra.
Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać  na adres : slpt@szafagra.org. Prosimy o wpisanie tematu maila “Zgłoszenie – warsztaty objazdowe”.

 

Pobierz kartę zgłoszenia na Warsztaty Objazdowe

 
Na zdjęciu Krzysztof Wrona – aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Zdjęcie pochodzi ze spektaklu “Zima pod stołem” – Teatru Rawa.