“Żywobycie”, czyli niezwykła recenzja spektaklu “Last Minute”


Tak zaczyna się ta opowieść o wyprawie do Ornontowic.

Z Katowic do Ornontowic jest nieco ponad trzydzieści kilometrów. Ale aby tam dojechać trzeba przygotować się na około dwugodzinną podróż kilkoma pociągami i autobusami. Nie jest to więc podróż błyskawiczna, ale za to taka, która pozwala podziwiać schludne, malownicze, coraz bardziej zamożne wioski śląskie i wypieszczone ogródki działkowe, przez które przejeżdża podmiejska kolej, zaglądając ogrodnikom na grządki. Po kilkunastu kilometrach przesiadka do autobusu, który dojeżdża do Urzędu Gminnego w Ornontowicach. Naprzeciwko jest starannie wystrzyżone boisko klubu piłkarskiego Gwarek Ornontowice grającego w niższej lidze. Gdzieś dalej położona jest jedna z najmłodszych i najnowocześniejszych na Śląsku kopalnia Budryk. Obok przystanku przy Urzędzie jest ARTeria – Centrum Kultury i Promocji, w której próbuje i gra Teatr Naumiony. Tam zagrają spektakl Last Minute.

Andrzej Lis

Pewnie nie jeden z Was przeżył podobną historię. Nie będąc zmotoryzowanym wyprawa w nasze strony może być nie lada wyzwaniem, ale to co w Ornontowicach jest najważniejsze, to wspaniała gościnność mieszkańców. Tak też jest w Teatrze Naumionym, który w swojej wieloletniej tradycji gościł wielu widzów zarówno lokalnych, jak i przyjezdnych z dalekich stron. Tak było i tym razem, kiedy dotarł do nas Andrzej Lis. Cała magia w wyprawach polega na tym, że człowiek ma czas dostrzec to, co na co dzień mijamy bez większej refleksji, bo pamiętajcie, że teatr nie wydarza się jedynie na scenie, ale również w życiu codziennym.

Dziękujemy za wspaniałą recenzję, której całość przeczytacie na łamach portalu e-teatr.pl . Jest nam niezmiernie miło, że przybywają do nas goście i widzowie z dalekich stron. To dla nas ogromna przyjemność.

Zapraszamy zatem na kolejne grania Teatru Naumionego. W czerwcu 2022 gramy jeszcze “Szaca”. A pełny repertuar Teatru Naumionego znajdziesz w zakładce > Najbliższe spektakle. Do zobaczenia 🙂