Objazdowy Dom Kultury – jesienne wydarzenia w Bujakowie

Trwają przygotowania do kolejnych wydarzeń bujakowskiego Objazdowego Domu Kultury. Sezon jesienny rozpoczniemy spektaklem dla dzieci pt. “Fintikluszki – folkowe okruszki” w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi. Na spektakl zapraszamy 23 września 2018r. (niedziela) o godz. 15:30 na boisko za Ochotniczą Strażą Pożarną. W przypadku złej pogody spektakl odbędzie się w budynku OSP. Aktorki teatru Małe Mi, które odwiedziły już Bujaków w ubiegłym roku z przeuroczym spektaklem “Świąteczna szopka Babci Klary”, po spektaklu zapraszają dzieci na warsztaty wyplatania laleczek motanek.

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo!
FINTIKLUSZKI to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013.
Scenografia – Mikołaj Malesza
Technika – Michał Strokowski

Przedstawienie powstało na podstawie ludowych opowieści z Puszczy Knyszyńskiej (zebranych w Raptularzu Supraskim przez Wojciecha Załęskiego) pieśni (zebranych przez Marcina Lićwinko a zaaranżowanych przez Karolinę Cichą*) oraz w ramach projektów realizowanych przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku :
“Wędrowny Kram Podlaskich Opowieści” oraz ” Zabawki Podlaskie – Rekonstrukcja”.

Spektakl prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci we Wrocławiu, Festiwalu Muzyki Tradycyjnej “Na Rozstajnych Drogach”, w projekcie “Wędrujące Opowieści”, na NieKongresie Animatorów Kultury jako gość w panelu Tradycja a Trendy, Międzynarodowym Festiwalu Wigraszek, Międzynarodowym Festiwalu WERTEP i wielu innych miejscach których zliczyć i wymienić nie sposób…

W kolejnych miesiącach Objazdowy Dom Kultury zaprasza m.in. na Potańcówkę Andrzejkową w rytmie disco, spotkanie ze św.Mikołajem, spektakl dla widzów dorosłych oraz spotkanie z wyjątkowymi gośćmi.