Katowicka Runda Teatralna – “Odwołany” spektakl Naumionego

Niech nie zmyli Państwa tytuł tego spektaklu – “Odwołany” na podstawie tekstu Pawła Świerczka w reżyserii Iwony Woźniak jest jednym ze spektakli powstających w ramach projektu “Katowicka Runda Teatralna”.

Spektakl z okazji otwarcia Stadionu Śląskiego to przewrotny hołd dla nowej śląskiej kultury (kultury „nowych Ślązaków”). „Odwołany” stawia Katowicom niewygodne pytania, które od lat domagają się odpowiedzi i które bez tej odpowiedzi wciąż pozostają. Czy nasza lokalna tożsamość jest czymś więcej niż tylko koszulką z nadrukiem w gwarze? Czy za sprawnie prowadzoną promocją miasta idzie równie sprawnie animowana i organizowana kultura? Co kryje się pod szumnymi sloganami „miasta muzyki”, „miasta ogrodów”, „miasta wielkich wydarzeń”? Jak długo można czekać na ukończenie remontów, na poprawę statusu dzielnic, na realną społeczną zmianę? Gdzie w pośród tego wszystkiego jest miejsce dla teatru? I co my wszyscy (widzowie, twórcy, organizatorzy) możemy z tym zrobić?

 

 

Za wsparcie sponsorskie dziękujemy marce GRYFNIE – dzięki ich wsparciu na scenie zobaczymy fantastyczne śląskie koszulki.