Pedagogika teatru – panel dyskusyjny

Zastanawiasz się, czym jest pedagogika teatru? Chciałbyś się nią zająć? Ostatni panel dyskusyjny w ramach Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru zostanie w pełni poświęcony temu zagadnieniu!

10 listopada 2015r. o godz.17:00 zapraszamy do dyskusji  na Scenie Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej ( III piętro).

Wspólnie zastanowimy się, na czym polega praca pedagoga teatralnego i poznamy różne punkty widzenia tego sposobu działania przez teatr.

Justyna Sobczyk opowie o szerzeniu idei pedagogiki teatru i pochodzeniu tego pojęcia. Dla uczestników panelu przewidziane są też warsztaty stolikowe.

Justyna Sobczyk (07.06.1977): pedagożka teatru. Ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Skończyła podyplomowe studia pedagogiki teatru na Uniwersität der Künste w Berlinie. Stypendystka organizacji GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel- und Osteuropa) oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst).
Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatralnych. Obecnie związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, w którym odpowiada za rozwój pedagogiki teatru. Prowadzi „Teatr 21”.

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku:

fb logo