Sukcesy młodych pingpongistów

Sukcesy młodych pingpongistów UKTS „SOKÓŁ” Orzesze na
Indywidualnych Mistrzostwach Śląskach Zrzeszenia LZS w Łaziskach Górnych

W sobotę 11.04.2015 roku w Hali Sportowej w Łaziskach Górnych
rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Tenisie Stołowym. W tym silnie obsadzonym turnieju w kategoriach „młodzik”, „kadet” i „junior” wystąpiła liczna – 11 osobowa reprezentacja drużyny młodzieżowej Uczniowskiego Klubu Tenisa Stołowego „SOKÓŁ” Orzesze. Nasze zawodniczki i zawodnicy po raz kolejny udowodnili, iż w tej dyscyplinie sportu w rozgrywkach LZS na terenie województwa
śląskiego faktycznie są jedną z najsilniejszych ekip. Wyraźną dominację zaprezentowali młodzi tenisiści z Orzesza w kategorii „młodzik” zajmując w niej dwa pierwsze miejsca. Swój pierwszy zloty medal w tej kategorii wiekowej zdobył Adam Piątek (ubiegłoroczny brązowy medalista) wygrywając w meczu
finałowym po wyrównanym pojedynku z kolegą z drużyny– Danielem Szolą 3:0. Ten ostatni wcześniej pokonał w stosunku 3:2, po stojącym na wysokim poziomie meczu, rozstawionego w turnieju z numerem drugim Kacpra  Sławińskiego z LKS – u „GROM – Złota Dama” Poczesna. Dobre miejsca zajęli nasi kadeci – Jakub Woźniak był 5, a Jakub Suchoń – 7 w tej kategorii wiekowej. Największą niespodziankę sprawił junior Dawid Mrozik, który z przyczyn osobistych nie brał sportowego udziału w rozgrywkach i treningach
przez znaczną część bieżącego sezonu. W bardzo trudnym meczu
ćwierćfinałowym pokonał on w stosunku 3:2 swojego „odwiecznego” rywala Dawida Dziembałę z LKS-u „Lesznianka” Leszna Górna. Jeszcze lepszy pojedynek rozegrał on w następnej rundzie wygrywając także 3:2 z wiceliderem rankingu wojewódzkiego juniorów oraz  18 zawodnikiem w Polsce – Michałem Siwcem z LITS MEBLE ANDERS Żywiec. Ostatecznie uległ on w rundzie finałowej, także po zaciętym pojedynku, Pawłowi Greli z KS „Naprzód”
Borucin. Warto również nadmienić o 5 miejscu orzeskiej juniorki Weroniki Spendel oraz dobrej grze dwóch innych zawodniczek – czyniącej ostatnio coraz większe postępy młodziczki Weroniki Kaczanowskiej i rozgrywającej znakomite mecze ze starszymi o 3 lata przeciwniczkami żaczki – Julii Tkocz. Osiągnięte przez nasze zawodniczki i zawodników znakomite wyniki bardzo dobrze prognozują przed kolejnym zbliżającymi się rozgrywkami indywidualnymi w tym sezonie na szczeblu wojewódzkim. Dzięki zajętym miejscom trójka naszych medalistów wystąpi w dniach 20-21.06.2015 roku w Mistrzostwach Polski LZS w tenisie stołowym.

Znakomite wyniki indywidualne przełożyły się także na sukces
drużynowy – UKTS „SOKÓŁ” Orzesze zajął w tej „kategorii” I miejsce (36 pkt) wyprzedzając ULKTS Pszczyna (29 pkt) i LITS MEBLE ANDERS Żywiec oraz LKS LESZNIANKĘ Leszna Górna (po 28 pkt).DSCN5819