Pierwsze warsztaty za nami

Teatr na prawdę działa!  W ramach realizowanego przez nas projektu 18 października 2014r. na sali baletowej MOK w Orzeszu odbyły się pierwsze zajęcia z arteterapii prowadzone przez Rafała Urbackiego.

 

Rafał jest choreografem, reżyserem i  performerem.  Od wielu lat zajmuje się coachingiem, arteterapią oraz choreoterapią. Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Edukację ruchową rozpoczął w 2005 r. jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca „Kierunek” w Bytomiu (udział w projektach m.in. G. Mason, V. Fox, P. Williamsa).

Obecnie  porusza się bez pomocy wózka dzięki opracowaniu autorskiej metody ruchu opartej o taniec współczesny i techniki świadomościowe. Jest bohaterem powstającego biograficznego dokumentu kreacyjnego Tancerz w reż. Wojciecha Klimali.

Na stałe współpracuje z Akademią Muzyczną w Krakowie.

 

Warsztaty z Rafałem 2

 

Warsztaty zgromadziły 10 uczestniczek – w grupie ćwiczyły  zarówno osoby, które pracowały już z osobami o alternatywnej motoryce jak również studentki Uniwersytetu Śląskiego, które chciałyby wykorzystać terapię przez teatr w swojej praktyce zawodowej. Warsztaty z Rafałem 1Warsztaty z Rafałem 3 Warsztaty z Rafałem 4

Dziękujemy Rafałowi za inspirujące warsztaty, a uczestniczkom za zaangażowanie i otwartość. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach w ramach projektu.