Newsletter subscribe
team member

Stefan OwczarekAktor Teatru Naumionego

Jeden z założycieli Tetru Naumiony, początki jego kariery aktorskiej sięgają lat 60, emerytowany górnik, dziadek szóstki wnucząt, laureat Ornontowickich Bzów. Zawsze gotów do udzielania bezinteresownej pomocy.

team member

Bronisława PorembskaAktorka Teatru Naumionego

Założycielka Teatru Naumiony, wieloletnia działaczka na rzecz ornontowickiej społeczności. Od 15 lat przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach, laureatka Ornontowickich Bzów. Jedna z autorek przepisu na sławną Ornontowicką Kopę.

team member

Beata KniejskaAktorka Teatru Naumionego

Aktorka Teatru Naumiony od początku działalności. Członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach orz grupy folklorystycznej Marzanki. Najbardziej aktywna w zakulisowych działaniach przy organizacji wydarzeń gminnych.

team member

Józef IgnasiakAktor i kronikarz Teatru Naumionego

Kronikarz Teatru Naumiony, rzetelnie przygotowany do każdej roli. Aktor w Teatrze Naumiony od samego początku działalności.

team member

Teresa MachulikAsystentka reżysera

W Teatrze Naumiony od samego początku jako reżyser, obecnie asystentka reżysera. Była dyrektor Szkoły Podstawowej w Ornontowicach.

team member

Helena ChwałekCharakteryzatorka

Jedna z założycielek Teatru Naumiony, pełni funkcję fryzjerki i charakteryzatorki. Posiada bogatą wiedzę o gminie i jej mieszkańcach. Członkini KGW w Ornontowicach, pomocna w każdej sytuacji.

team member

Sabina BaronCharakteryzatorka, scenograf

Charakteryzatorka, scenografka, to dzięki niej spektakle Naumionego mają swoją niepowtarzalną oprawę. Prowadzi własny zakład kosmetyczno – fryzjerski. Matka dwóch prawie dorosłych synów, udziela się w życiu społecznym Ornontowic na wielu frontach.

team member

Jolanta SodzawicznyKierownik teatru

Aktorka w Teatrze Naumiony od 2006 r, obecnie pełni funkcję kierownika teatru. Zastępca Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach. Nie istnieje dla niej pojęcie czasu wolnego, zawsze zaangażowana w działania na rzecz lokalnej społeczności

team member

Iwona WoźniakReżyser

W roku 2009 objęła funkcję reżysera Teatru Naumiony, zrealizowane przez nią spektakle „Marika”, „Hebama” oraz Jasełka cieszą się nieustającą sympatią widzów. Dzięki jej staraniom ornontowicki teatr zasłynął na deskach wielu scen śląska, Polski i zagranicy.

team member

Bartłomiej GarusAktor Teatru Naumionego

Zadebiutował rolą Karlika w „Hebamie” i od razu podbił serca publiczności. Prywatnie górnik, rolnik i strażak. Jak sam mówi aktorstwo to jego pasja.

team member

Karolina SosnaAktorka Teatru Naumionego

Tegoroczna maturzystka, teatralnie matka piątki dzieci. Mimo młodego wieku aktywnie udziela się w organizacji wydarzeń kulturalnych w Ornontowicach i w jej rodzinnym Bujakowie.

team member

Joanna SodzawicznyAktorka Teatru Naumionego

Animatorka- wodzirejka, w teatrze Naumiony od 2008r. Tłumaczy na gwarę wszystko co wpadnie jej w ręce. W czasie wolnym zbiera opowieści najstarszych mieszkańców Ornontowic. Prywatnie matka Dominika, także aktora w Teatrze Naumiony.

team member

Łukasz GocalAktor i techniczny Teatru Naumiony

Aktor, muzyk, akustyk, uczeń liceum. W Naumionym zadebiutował rolą Chaderloka w Marice, obecnie niewidoczny dla publiczności a nieoceniony dla grupy, pracownik techniczny. Co by byśmy zrobili bez jego uśmiechniętej, ryżej twarzy ?

team member

Joanna WiaterekAktorka Teatru Naumiony

Asia Mała, która już wcale nie jest taka mała. Uczennica dwujęzycznego gimnazjum w Gliwicach, w Naumionym od 2011r.

team member

Patryk SkolikAktor Teatru Naumiony

Rzetelny, zawsze przygotowany aktor, poprzednio przez kilka lat pracował z IGT POMOST. Obecnie studiuje na GWSH a jego marzeniem jest wyjazd do Brazylii.

team member

Dominik SodzawicznyAktor Teatru Naumiony

Prawie najmłodszy z całej grupy, obecnie uczeń ostatniej klasy podstawówki. Jego hobby to historia i militaria.

team member

Łukasz DominAktor i techniczny Teatru Naumiony

Najbardziej wysportowany z całej grupy, oaza spokoju w kryzysowych sytuacjach.

team member

Damian PilnyAktor Teatru Naumiony

Wschodząca gwiazda Naumionego, zadebiutował w Jasełkach, być może zobaczymy go w następnych przedstawieniach.

team member

Karolina JaworskaAktorka Teatru Naumiony

Uczennica liceum plastycznego, utalentowana aktorsko i muzycznie. W Naumionym od 2013r, zadebiutowała rolą Archanioła w Jasełkach.

team member

Sylwia ZajuszAktorka Teatru Naumiony

Gra rolę Any w Hebamie i diabła w Jasełkach, uczennica pierwszej klasy liceum. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi prowadzić nawet traktor!

team member

Dorota BańczykAktorka Teatru Naumiony

W Teatrze Naumionym od 2011 r. Zaistniała jako Pani Doktor w sztuce HEBAMA. Prywatnie jej ogromną pasją są wędrówki górskie i zagraniczne podróże.