Newsletter subscribe

Współpracownicy

team member

Iwona WoźniakZałożycielka i prezes Fundacji Szafa Gra. Kieruje działaniami Fundacji, prowadzi projekty teatralne i społeczne

Chcąc odnaleźć drogę w zmieniającej się przestrzeni kulturalnej w Polsce postanowiła w 2014 roku powołać do życia Fundację Szafa Gra, aby ułatwić rozwój szczególnie młodym, zdolnym, kreatywnym ludziom, wesprzeć sektor kultury, rozwijać działania edukacyjne i kulturalne.

Ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego - Studia Podyplomowe z zakresu menedżer kultury.

Pracuje w wielu miejscach na terenie Śląska m.in. w Pałacu Młodzieży w Katowicach jako nauczyciel teatru. W Pracowni Impresaryjno – Teatralnej prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki teatru. Tworzy autorskie programy z zakresu szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Obecnie prowadzi m.in. Teatr WIR, Teatr STK oraz grupy warsztatowe. Stworzyła wiele spektakli i działań teatralnych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą.
Prowadzi także Teatr Naumiony w Ornontowicach, zajmujący się kultywowaniem i zapisywaniem tradycji i gwary śląskiej. Od 15 lat prowadzi stworzoną przez siebie Integracyjną Grupę Teatralną POMOST, pracującą z osobami niepełnosprawnymi. Jako prekursorka wykorzystała pracę z osobami niepełnosprawnymi na scenie do ich integracji ze środowiskiem.

Przez ponad 12 lat tworzyła autorskie programy edukacji teatralnej w Teatrze Małym w Tychach. Współtworzyła Tyskie Spotkania Teatralne oraz projekt Lato w Teatrze Małym. Współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Katowicach prowadząc szereg warsztatów autorskich z zakresu edukacji teatralnej. Jako instruktor teatru współpracuje z Polonią na terenie Węgier, Litwy, Ukrainy i Belgii.

Laureatka wielu konkursów – uzyskała tytuł Ambasadora Doliny Kreatywnej w TVP 2. Jej spektakl pt. "Hebama" nominowany został do prestiżowej nagrody Złote Maski Województwa Śląskiego. Otrzymała także stypendium Marszałka Województwa Śląskiego.

team member

Rafał WoźniakWiceprezes Fundacji Szafa Gra. Odpowiedzialny za administrację Fundacji

Politolog, historyk. Każdą wolną chwilę spędzana na działalności sportowej. Wraz z synami trenuje tenis stołowy w klubie Sokół Orzesze.

team member

Maciej Dziaczko

Instruktor teatralny, nauczyciel, arteterapeuta. Absolwent Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Pracuje jako nauczyciel teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz prowadzi klasy o profilu teatralnym w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Prowadzi własny teatr (TG9a) oraz na stałe współpracuje z Porywaczami Ciał, FURU Kolektyw, Teatr Rawa, SUTARI; Suka Off, Teatrem A Part. Wcześniej przez wiele lat jako aktor wspólpracował z Teatrem Cogitatur. Zajmuje się również  reżyserią świateł i dramaturgią. Przez lata prowadził warsztaty i zajęcia teatralne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych (np. w Teatrze Ósmego dnia w Poznaniu, podczas projektu Lato w Teatrze Małym w Tychach, MOK we Wrześni,   na Uniwersytecie w Seulu, w Chicago, w Norymberdze. Prowadził zajęcia dla osób chorujących na schizofrenię w ŚDŚ w Katowicach Janowie. Wykwalifikowany trener Szkoły Trenerów Meritum oraz terapeuta środowiskowy PTP. Jest stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury.

team member

Monika Świerczek-FicW Fundacji odpowiedzialna za warsztaty profilaktyczne, na bazie których będą powstawały scenariusze przedstawień profilaktycznych realizowanych przez uczestników.

Psycholog z 14-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, od 12 lat związana ze
szkolnictwem (nauczyciel dyplomowany). Członek GKRPA, a jednocześnie psycholog pracujący
z osobami uwikłanymi w problem uzależnienia i współuzależnienia. Profilaktyk zaangażowany w realizację ogólnopolskich programów profilaktycznych. W życiu osobistym mama Eryka i Oliwii. W wolnych chwilach towarzyszy mężowi w turniejach rycerskich.

team member

Mikołaj KarczewskiAktor tancerz, pedagog

team member

Marcin ThomannW Fundacji zajmuje się realizacją światła i dźwięku

Absolwent GWSP Mysłowice, meloman, zapalony rowerzysta.
Pomysłodawca i współorganizator Katowickiej Giełdy Rowerowej.
Prawie od początku związany z IGT Pomost jako osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne i realizację oświetlenia.
Na co dzień kinooperator,akustyk i realizator oświetlenia.
Współpracuje z teatrem A Part i Stowarzyszeniem Inicjatywa. Od 5 lat odpowiedzialny za realizacje AV i tworzenie napisów do filmów na Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach.

team member

Justyna ŚwierkotKoordynator wolontariatu

pedagog teatru, zawodowo zawiązana z nauczaniem przedszkolnym. Specjalistka w zakresie rewalidacji i terapii pedagogicznej. Od wielu lat pracuje z dziećmi wykorzystując teatr jako narzędzie zabawy i rozwoju. Prowadzi zajęcia w Akademii Teatru Naumionego oraz współpracuje z wolontariuszami Fundacji Szafa Gra.