Newsletter subscribe

Współpracownicy

team member

Iwona WoźniakZałożycielka i prezes Fundacji Szafa Gra. Kieruje działaniami Fundacji, prowadzi projekty teatralne i społeczne

Chcąc odnaleźć drogę w zmieniającej się przestrzeni kulturalnej w Polsce postanowiła w 2014 roku powołać do życia Fundację Szafa Gra, aby ułatwić rozwój szczególnie młodym, zdolnym, kreatywnym ludziom, wesprzeć sektor kultury, rozwijać działania edukacyjne i kulturalne.

Ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego - Studia Podyplomowe z zakresu menedżer kultury.

Pracuje w wielu miejscach na terenie Śląska m.in. w Pałacu Młodzieży w Katowicach jako nauczyciel teatru. W Pracowni Impresaryjno – Teatralnej prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki teatru. Tworzy autorskie programy z zakresu szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Obecnie prowadzi m.in. Teatr WIR, Teatr STK oraz grupy warsztatowe. Stworzyła wiele spektakli i działań teatralnych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą.
Prowadzi także Teatr Naumiony w Ornontowicach, zajmujący się kultywowaniem i zapisywaniem tradycji i gwary śląskiej. Od 15 lat prowadzi stworzoną przez siebie Integracyjną Grupę Teatralną POMOST, pracującą z osobami niepełnosprawnymi. Jako prekursorka wykorzystała pracę z osobami niepełnosprawnymi na scenie do ich integracji ze środowiskiem.

Przez ponad 12 lat tworzyła autorskie programy edukacji teatralnej w Teatrze Małym w Tychach. Współtworzyła Tyskie Spotkania Teatralne oraz projekt Lato w Teatrze Małym. Współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Katowicach prowadząc szereg warsztatów autorskich z zakresu edukacji teatralnej. Jako instruktor teatru współpracuje z Polonią na terenie Węgier, Litwy, Ukrainy i Belgii.

Laureatka wielu konkursów – uzyskała tytuł Ambasadora Doliny Kreatywnej w TVP 2. Jej spektakl pt. "Hebama" nominowany został do prestiżowej nagrody Złote Maski Województwa Śląskiego. Otrzymała także stypendium Marszałka Województwa Śląskiego.

team member

Rafał WoźniakWiceprezes Fundacji Szafa Gra. Odpowiedzialny za administrację Fundacji

Politolog, historyk. Każdą wolną chwilę spędzana na działalności sportowej. Wraz z synami trenuje tenis stołowy w klubie Sokół Orzesze.

team member

Sandra StaletowiczSekretarz Fundacji Szafa Gra. Koordynuje i tworzy projekty edukacyjne i artystyczne

Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i menedżer mediów, zawodowo związana z kulturą, promocją i marketingiem kultury. Jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od kilku lat przekazuje młodym ludziom wiedzę z zakresu świadomego odbioru filmu oraz przekazów medialnych i poprzez kolejne warsztaty stara się inspirować ich do tworzenia własnych wypowiedzi filmowych. Dobrze czuje się także na pograniczach różnych sztuk i jako osoba wychowana w duchu teatru amatorskiego, z chęcią odnajduje preteksty do pracy
w środowiskach związanych z teatrem. W przyszłości chciałaby łączyć zawodową pracę w mediach z aktywnością w trzecim sektorze. Prywatnie przekonana do wegetariańskiej kuchni, dobrego zarządzania czasem i polskiego kina.

team member

Sylwia WiśniewskaW Fundacji odpowiedzialna za reklamę, identyfikację wizualną, tworzenie projektów animacyjno - edukacyjnych, fotorelacje.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pedagogika w specjalności animacja społeczno – kulturalna. Technik poligrafii i organizacji reklamy. Przez dziesięć lat działała w Integracyjnej Grupie Teatralnej POMOST na początku jako aktorka później koordynator grupy. Kilka lat prowadziła swoją działalność gospodarczą, sklepik z rękodziełem artystycznym. Teraz, szczęśliwa mama wychowująca córkę.

team member

Maciej Dziaczko

Instruktor teatralny, nauczyciel, arteterapeuta. Absolwent Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Pracuje jako nauczyciel teatru w Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz prowadzi klasy o profilu teatralnym w III Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie. Prowadzi własny teatr (TG9a) oraz na stałe współpracuje z Porywaczami Ciał, FURU Kolektyw, Teatr Rawa, SUTARI; Suka Off, Teatrem A Part. Wcześniej przez wiele lat jako aktor wspólpracował z Teatrem Cogitatur. Zajmuje się również  reżyserią świateł i dramaturgią. Przez lata prowadził warsztaty i zajęcia teatralne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych (np. w Teatrze Ósmego dnia w Poznaniu, podczas projektu Lato w Teatrze Małym w Tychach, MOK we Wrześni,   na Uniwersytecie w Seulu, w Chicago, w Norymberdze. Prowadził zajęcia dla osób chorujących na schizofrenię w ŚDŚ w Katowicach Janowie. Wykwalifikowany trener Szkoły Trenerów Meritum oraz terapeuta środowiskowy PTP. Jest stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury.

team member

Monika Świerczek-FicW Fundacji odpowiedzialna za warsztaty profilaktyczne, na bazie których będą powstawały scenariusze przedstawień profilaktycznych realizowanych przez uczestników.

Psycholog z 14-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, od 12 lat związana ze
szkolnictwem (nauczyciel dyplomowany). Członek GKRPA, a jednocześnie psycholog pracujący
z osobami uwikłanymi w problem uzależnienia i współuzależnienia. Profilaktyk zaangażowany w realizację ogólnopolskich programów profilaktycznych. W życiu osobistym mama Eryka i Oliwii. W wolnych chwilach towarzyszy mężowi w turniejach rycerskich.

team member

Joanna SodzawicznyOdpowiedzialna za działania animacyjne dla dzieci, promocję i rozpowszechnianie edukacji regionalnej oraz promocję Teatru Naumionego.

Studentka Animacji Społeczno-Kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim. Koordynatorka wolontariatu. Od wielu lat związana z Teatrem Naumiony. Pracuje jako organizatorka wydarzeń kulutalnych, wodzirejka i animatorka. Zakochana w gwarze i kulturze śląskiej, laureatka konkursów literackich po śląsku.

team member

Mikołaj KarczewskiAktor tancerz, pedagog

team member

Marcin ThomannW Fundacji zajmuje się realizacją światła i dźwięku

Absolwent GWSP Mysłowice, meloman, zapalony rowerzysta.
Pomysłodawca i współorganizator Katowickiej Giełdy Rowerowej.
Prawie od początku związany z IGT Pomost jako osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne i realizację oświetlenia.
Na co dzień kinooperator,akustyk i realizator oświetlenia.
Współpracuje z teatrem A Part i Stowarzyszeniem Inicjatywa. Od 5 lat odpowiedzialny za realizacje AV i tworzenie napisów do filmów na Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach.

team member

Marcin MusialikW Fundacji odpowiedzialny za promocję i dokumentację fotograficzną projektów

Ukończył Politologię na Uniwersytecie Śląskim. Teatrem interesuje się i zajmuje od czasów licealnych. Twórca portalu Inqubator Teatralny. Przez kilka lat był wolontariuszem w Bytomskim Centrum Kultury, z którym współpracuje do dzisiaj przy festiwalu Teatromania. Od 2012 roku współtworzy Inqubator Teatralny, platformę dla młodych grup teatralnych, której celem jest inicjowanie wymiany doświadczeń i budowanie sieci artystów teatralnych. W swoich działaniach koncentruje się na promowaniu i wspieraniu działalności teatrów amatorskich i offowych. Obecnie zajmuje się organizacją projektu Teatr Dzielnicowy, który wpisuje się w działania REAKTORA Katowice będącego częścią Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE. Współpracuje z takimi z grupami jak: Teatr Gliwicka 9a, Teatr Makoma, Teatr Na Niby, Teatr Zielone Słońce, Teatr Rawa, Teatr TCR, Teatr Bezpański, Teatr Żelazny, Teatr Porywacze Ciał, Teatr Bez Sceny i wieloma innymi grupami działającymi na terenie Śląska i kraju. Od lat współpracuje również z największymi scenami na Śląsku i w całej Polsce.

team member

Jagoda StułaW Fundacji odpowiedzialna za promocję i dokumentację fotograficzną projektów

Studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, animatorka kultury. Twórczyni portalu Inqubator Teatralny. Aktorka teatrów niezależnych, takich, jak Teatr MaStuMo, Teatr Można już Łowić, Teatr Wszędzie Daleko.

Od 7 lat jest wolontariuszką w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadziła wiele warsztatów dla
dzieci i młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich. W 2012 roku była stażystką w wortalu
teatralnym Dziennik Teatralny, gdzie zajmowała się pisaniem recenzji i przeprowadzaniem
wywiadów z artystami.
Współzałożycielka platformy Inqubator Teatralny - poprzez pracę w IT od 2 lat organizuje i uczestniczy w życiu teatralnym na Śląsku. Jest współorganizatorką Poruszenia - Przeglądu Etiud Studentów WTT PWST, Teatru Dzielnicowego – cyklu spotkań z młodymi twórcami w różnych dzielnicach Katowicach. Specjalizuje się w dziedzinie social media, za pomocą których współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Rozrywki, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem Dramatycznym z Warszawy oraz z wieloma teatrami niezależnymi i offowymi.

team member

Justyna ŚwierkotKoordynator wolontariatu