Prowadzący

Jacek Jabrzyk – warsztaty reżyserskie
Studiował polonistykę na Uniwersytecie Opolskim, wiedzę o teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutował w szkole teatralnej, wystawiając Drugi upadek albo Godot akt III Sylviane Dupuis (główne role zagrali Jerzy Stuhr i Jerzy Trela). Wyreżyserował m.in. Wieczór trzech króli Williama Szekspira (spektakl wyróżniony w 17. Konkursie na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Szekspira w sezonie artystycznym 2012/2013) Dziady. Transformacje na podstawie Dziadów Adama Mickiewicza w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu (spektakl uhonorowany nagrodą UMK za największe wydarzenie sezonu 2011/2012).
Olga Chrzan – warsztaty muzyczne
Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im.G.Fitelberga w Chorzowie – muzyk – instrumentalista. Ukończyła studia na kulturoznawcze ze specjalizacją teatrologiczną na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowe Studium Dziennikarskie przy Wydziale Nauk Społecznych tej uczelni. W roku 2015 r. obroniła dyplom na Podyplomowych Studiach Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.
Mikołaj Karczewski – warsztaty choreograficzne
Mikołaj Karczewski – Aktor tancerz. W 2012 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L.Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Wystąpił w spektaklu dyplomowym „Everything sleep’s awey” w chor. J. Altera, oraz w „Hamlecie” w reż. J. Peszka i C. Tomaszewskiego.
W trakcie studiów uczył się warsztatu tanecznego i aktorskiego pod okiem największych polskich i zagranicznych. W 2013r. rozpoczął współpracę z PWST im. L. Solskiego w Krakowie, jako wykładowca Tańca Współczesnego na Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (PWST Kraków).
 
Miłosz Markiewicz – warsztaty dziennikarskie
Historyk sztuki i kulturoznawca, autor scenariuszy teatralnych, przez wiele lat związany z krytyką artystyczną. Współpracował m.in. z Międzynarodowym Festiwalem „Teatromania”, Międzynarodowym Festiwalem Sztuk Performatywnych „A Part”, Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”, Festiwalem „Ars Cameralis” oraz Gliwickimi Spotkaniami Teatralnymi (współtworzył program XXIV i XXV edycji tych ostatnich). Jako pracownik literacki był związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym i Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Współpracował z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w regionie jako pomysłodawca i organizator wielu wydarzeń. Laureat Wyróżnienia JM Rektora UŚ za osiągnięcia w działalności kulturalnej. Był członkiem redakcji portalu „teatralny.pl” oraz redaktorem naczelnym międzyuczelnianego magazynu o sztuce „kARTki” (wydawanego przez Uniwersytet Śląski i ASP w Katowicach). Publikuje w magazynach „Opcje 1.1”, „ArtPapier” czy „Fragile”.
Sandra Staletowicz – warsztaty dramatopisarskie
Autorka scenariuszy spektakli teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej i menedżer mediów, zawodowo związana z kulturą i edukacją filmową. Sekretarz Fundacji Szafa Gra, koordynator projektów edukacyjnych i artystycznych.  Kierowała produkcją filmów krótkometrażowych, a także wielu spotów promocyjnych Od 2009 roku realizuje własne projekty edukacji kulturalnej, m.in. projekt edukacyjny „Wwarto – bezpiecznie tu i teraz”. Uczestniczka projektów Bardzo Młoda Kultura i Dom Kultury +.
 
Barbara Wójcik – Wiktorowicz – warsztaty scenograficzne
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  Specjalizacja: Malarstwo i działania intermedialne.
Od 2000 realizuje scenografie na polskich scenach teatrów głownie lalkowych m.in. w Teatrze Groteska w Krakowie,
Maska w Rzeszowie, Teatr lalki i aktora Rabcio w Rabce, Bałtycki Teatr w Koszalinie Teatr Dzieci Zagłębia.
Współpracowała i realizowała scenografię także dla teatrów off owych m.in. Teatr Akt w Warszawie, Teatr of Manhattan w Łodzi, Teatr Pinezka z Gdańska oraz Teatr Sztuk w Jaworznie.
Działa jako instruktor dziecięcych grup teatralnych i także jako animator kultury.
Spuścizna po Wydziale Edukacji Wizualnej oraz doświadczenia 20 lat współpracy z Ogólnopolskim Festiwalem Dziecięcym Dziatwa ukierunkowały na aspekt edukacji przez Sztukę i artystycznych działań społecznych.
Jest członkiem zarządu Polskiego Komitetu Wychowania przez Sztukę In SEA . Realizuje widowiska plenerowe, happeningi i performance.